Více o jednotlivých typech masáží

16.04.2021

Nejčastěji využívanými druhy od našich klientů jsou klasické masáže (záda, šíje, nohy, ruce, celková masáž těla...).

Klasická zdravotní masáž

Je to technika práce se svaly a klouby tak, aby došlo ke zmírnění až vymizení bolesti, odblokování a s ním spojených potíží. Nejčastěji bývá doporučena masáž šíje při přetrvávajících bolestech hlavy, při blokacích zad a šíje a s nimi spojení bolesti, kdy se člověk nemůže ani hnout, dále protažení a procvičení apod. Tato masáž vyžaduje zkušeného maséra s dlouholetou praxí a perfektní znalostí anatomie a "čtení" lidského těla. Pro odstranění dlouhotrvající, případně chronické bolesti je vždy potřeba absolvovat několik masáží, ale odměnou bývá návrat svalů k jejich původní měkkosti a flexibilitě a úleva od bolesti na velmi dlouhou dobu.

Může být jen částečná - ruce, nohy, šíje nebo celého těla.

Klasická sportovní masáž

Jde mnohem více do hloubky než masáž relaxační. Při sportovní masáži se používají techniky tření, hnětení, tepání, chvění, roztírání a rozpohybování kloubů. Pracuje se silou a rychlostí - od velmi lehkých až po silné dotyky, které ovlivňují hlouběji uložené tkáně.

Stejně jako klasická masáž může být i sportovní masáž jen částečná - ruce, nohy, šíje nebo celého těla.

Klasickou i sportovní masáž u nás provádí všichni naši maséři. Každý z nich má trošku jiný "rukopis", proto je vhodné si je ozkoušet a vybrat si, co nejvíce vyhovuje Vašim potřebám a přáním.

Dále můžete využít:

1) Reflexní masáž

Reflexní masáž je jemná masáž prstů a plosek nohou/prstů a dlaní rukou aktivující nervová zakončení.

Reflexní masáž se od ostatních klasických masáží odlišuje tím, že ovlivňuje především nervovou rovinu. Jednotlivé orgány a tkáně lidského těla jsou protkány vzájemně propojenými nervovými vlákny a za účasti vyšších nervových center dochází k různým reflexním pochodům. Změny ve vnitřních orgánech tak mohou vyvolat změny na povrchu těla, ve svalech či jiných vnitřních orgánech a naopak. Tyto změny zprostředkovává především tzv. vegetativní nervový systém.

Pozitivní účinek přináší také po psychické stránce, protože posiluje nervy a vyvolává příjemný pocit čistoty a zdraví. Lze ji využít také při detoxikaci těla a k podpoře lymfatického systému.

Tyto masáže u nás provádí masérka Carmela a pedikér Petr. Připravujeme i reflexní masáž hlavy.


2) Baňkování a moxování

Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nádobek, ve kterých je vytvořen podtlak, což způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, ashi zóny) nebo se používají k masáži. Efekt baňkování je v regulaci toku krve. Má napomáhat vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení. Otevírá kožní poty a umožňuje eliminaci škodlivin.

Hlavním cílem léčení odsávacími baňkami je posílit samoléčící síly organismu, dát je do pohybu, aktivizovat a regenerovat celý organismus a zvyšovat jeho výkonnost. V současnosti se baňkování pro svoji nenáročnost a pozoruhodný účinek při léčení mnoha akutních a chronických nemocí stává opět vyhledávanou procedurou.

Podpořit lze baňkování i moxovánímPrincipem moksování je prohřívání akupunkturních bodů na těle pomocí moksy. Při aplikaci se moxa zapálí a vyzařuje mírné, příjemné teplo. Přikládá se na tělo, přičemž vyzařuje infračervené paprsky.

Obě procedury u nás provádí pouze pedikér Petr.


3) Hřejivá masáž lávovými kameny 

Masáž probíhá následovně:

- přiložení horkých kamenů k prohřátí těla a ztuhlých svalů

- masáž aromatickými oleji rukama a kameny

- opětovné přiložení kamenů na zklidnění- poslech relaxační hudby

Je vhodná k prohřátí těla, provádí se proto ideálně od jara do podzimu, aby se ztuhlé tělo uvolnilo a prohřálo. Masáž kameny prokrvuje a zrychluje látkovou výměnu, čímž podporuje odplavování nahromaděných odpadních látek z těla lymfatickým systémem.

Masáž u nás provádí masérka Helena.


4) Relaxační masáž

Je vhodná pro kteroukoliv část těla pro uvolnění, zklidnění a odpočinek po náročném dni nebo týdnu v práci. Práce se svaly je zde jemnější, mohou být užity aromatické oleje. Po jejím provedení se cítíte odpočatí a příjemně naladění pro svůj další program. Při masáži hraje hudba a svítí svícny.

Tuto masáž obvykle nabízíme jako akci Slevomatu a provádí ji jen naší nevidomí maséři.


5) Manuální lymfodrenáž

Technika velmi jemných pohybů, kterými je stimulována činnost lymfatických uzlin a tím jsou z těla vyplavovány škodlivé látky.

- proti celulitidě

- zlepšuje napětí kůže a tkáně, zlepšuje odvod produktů metabolismu

- proti migrénám (mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy) se doporučuje lymfodrenáž hlavy a krku

- proti otokům - uvolňuje tkáňové napětí a zbavuje bolesti při otoku např. dolních končetin u osob s vysokým zatížením nohou

- zvyšuje obranyschopnost organismu - imunitu

- napomáhá detoxikaci organismu

Lymfodrenáž se provádí vždy od nohou směrem nahoru. Může být prováděna na dolní nebo horní části těla a nebo celkově. Ideální je absolvovat kúru alespoň 4-5 masáží, aby se projevil účinek.

Lymfatické masáže nabízí masér Otík a masérka Carmela. Carmela je v technice masáže jemnější.

6) Aroma masáž

Jedná se o specifickou dílčí či celotělovou masáž, která pracuje s reflexními body, lymfatickými cestami a energetickými dráhami. Jedná se o masáž, která může mít terapeutické účinky a působí zejména na odstraňování psychických bloků, příčin migrén, potíží s ploténkami, bederní páteří apod. Využívají se při ní vonné oleje.

Masáž provádí naše masérka Helena.


7) Tejpování

Provádíme jako doplněk k masáži, na problematické oblasti kloubů a svalů. Nabízíme také kapsicinové hřejivé náplasti, které podpoří uvolnění Vašich svalů.

Na tejpování se u nás můžete objednat k pedikérovi Petrovi.


Vyberte si dle Vašich potřeb a přání.