Masáže

Nabízíme několik druhů masáží.

Nejčastěji využívanými druhy od našich klientů jsou klasické masáže (záda, šíje, nohy, ruce, celková masáž těla…). 

 
Můžete také vyzkoušet hřejivou masáž lávovými kameny v podání naší masérky Kamily.

Jak masáž probíhá:

- přiložení horkých lávových kamenů k prohřátí těla a ztuhlých svalů

- masáž aromatickými oleji rukama a lávovými kameny

- opětovné přiložení horkých kamenů pro celkové zklidnění

- během masáže probíhá poslech relaxační hudby a vnímáte vůni aromaterapeutických olejů Karla Hádka...

 

Umíme si poradit i s odblokováním krční páteře. Pokud jste si zablokovali krční a bederní páteř a bolestí se nemůžete ani hnout, zavolejte a přijeďte k nám, naši školení maséři Vám pomohou.

 

Obvykle jako slevomatovou akci nabízíme i relaxační masáž. Je vhodná pro kteroukoliv část těla pro uvolnění, zklidnění a odpočinek po náročném dni nebo týdnu v práci. Práce se svaly je zde jemnější, mohou být užity aromatické oleje a po jejím provedení byste se měli cítit odpočatí a příjemně naladění pro svůj další program.

 

Naši maséři Kamila a Jirka ovládají i specifickou masáž, tzv. manuální lymfodrenáž - techniku masáže velmi jemnými pohyby, kterými je stimulována činnost lymfatických uzlin a tím jsou z těla vyplavovány škodlivé látky. 

 

Účinky manuální lymfodrenáže:

- proti celulitidě

- zlepšuje napětí kůže a tkáně, zlepšuje odvod produktů metabolismu

- proti migrénám (mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy) se doporučuje lymfodrenáž hlavy a krku

- proti otokům - uvolňuje tkáňové napětí a zbavuje bolesti při otoku např. dolních končetin u osob s vysokým zatížením nohou

- zvyšuje obranyschopnost organismu - imunitu

- napomáhá detoxikaci organismu

 

Masáž Dornovou metodou

Dornova metoda je manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle šetrně a přesně uváděny do původních správných poloh. Tím se přirozenou cestou vyrovnává statika těla. Provádí se volným a přirozeným pohybem ošetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky maséra. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, které by mohly ošetřovanému ublížit. Nejdůležitějším významem Dornovy metody je ten, že léčí přímou příčinu nemoci, nebož vše leží na kostře, příznaky postupně odezní.

 

Masáž Breussovou metodou

Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou. Může se ale použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu. Při této masáži se uvolňují meziobratlové bloky, tím se páteř srovná do přirozené pozice a meziobratlové plotény mají větší možnost se vrátit do původní pozice.

Po tomto ošetření se přikládá teplý zábal s třezalkovým olejem a pergmenovým papírem, který prohloubí uvolnění páteře a zklidní po ošetření.

 

Strečinkové protažení celého těla

Toto cvičení se provádí individuálně či skupinově za účelem správného protažení celého těla a napomáhá předejít potížím a blokacím. Vhodné po masáži či při běžných bolestech zejména krční, bederní páteře a kolen. Příznivě působí na psychiku člověka. Nejde o těžké pohyby, pouze o jemné protažení, tahem, ne tlačením. Cvičení probíhá na podložkách, s ručníky či gumou.

 

Aroma masáž 

Jedná se o specifickou dílčí či celotělovou masáž, která pracuje s reflexními body, lymfatickými cestami a energetickými dráhami. Jedná se o masáž, která může mít terapeutické účinky a působí zejména na odstraňování psychických bloků, příčin migrén, potíží s ploténkami, bederní páteří apod.

 

Umíme i sportovní masáž. Jde mnohem více do hloubky než masáž relaxační. Při sportovní masáži se používají techniky tření, hnětení, tepání, chvění, roztírání a rozpohybování kloubů. Pracuje se silou a rychlostí - od velmi lehkých až po silné dotyky, které ovlivňují hlouběji uložené tkáně.

 

Další možností je zdravotní masáž. Je to technika práce se svaly a klouby tak, aby došlo ke zmírnění až vymizení bolesti, odblokování a s ním spojených potíží. Nejčastěji bývá doporučena masáž šíje při přetrvávajících bolestech hlavy, masáž zad při blokacích a s nimi spojení bolesti, kdy se člověk nemůže ani hnout, dále protažení a procvičení (rehabilitační cvičení) apod. Tato masáž vyžaduje zkušeného maséra s dlouholetou praxí a perfektní znalostí anatomie a "čtení" lidského těla. Pro odstranění dlouhotrvající, případně chronické bolesti je vždy potřeba absolvovat několik sezení u maséra, ale odměnou bývá návrat svalů k jejich původní měkkosti a flexibilitě a úleva od bolesti na velmi dlouhou dobu.

 

Provádíme i tapeování jako doplněk k masáži, na problematické oblasti. Nabízíme také kapsiacinové hřejivé náplasti, které podpoří uvolnění Vašich svalů. 

 

Od roku 2020 nabízíme i baňkování. Ošetření baňkami se porvádí tak, že se skleněná baňka přiloží na kůži a pumpičkou se odsaje tak, že se v ní vytvoří podtlak a baňka se přisaje na kůži. Díky tomu se tkáň velmi intenzivně prokrví, což klasická masáž nezvládne. Po přiložení baňky se vytvoří na kůži hematom, který není nijak bolestivý, jen vám zůstane pár dní jako „vzpomínka“.  Baňky se přikládají na reflexní zóny, akupunkturní body, či přímo na bolavé místo.

 

Vyberte si dle Vašich potřeb a přání.  :)